Кубікі для розповіді історій
Що таке кубики історій Story Cubes та як у них грати
31.05.2023

30 порад з грудного вигодовування немовлят від 0 до 4 місяців

немовлята на ГВ

немовлята на ГВ

Грудне вигодовування – одна з тих речей, які спочатку так важко налагодити. Але через місяці ви точно знаєте, що слід робити в ці перші кілька днів і тижнів із немовлям.

Грудне вигодовування (ГВ) відрізняється від усього, що ви робили раніше, і потрібно навчитися ГВ дуже швидко. Вам знадобиться багато порад щодо грудного вигодовування, коли ви тільки починаєте їм займатися. Треба з’ясувати, коли дитина голодна, чи вистачає дитині молока, як прикладати до грудей, як утримувати дитину на грудях, як налагодити режим годування, як гойдати. І найгірше, коли ви пропускаєте сигнал голоду і отримуєте дитину, що кричить, як заспокоїти дитину, щоб вона була ситою та спокійною. Більшості матусь здається, що дитина якимось чином скаже (надасть сигнал), коли вона буде голодною.

Важлива примітка:
Деякі з цих пунктів можуть суперечити тому, що ви читали в іншому місці. Це відбувається тому, що найчастіше у таких порадах не вказується вік дитини. Дитина настільки змінюється, що порада для новонародженого відрізняється від поради для 4-місячної або 6-місячної дитини. Тут ми розповімо про те, як розпочати грудне вигодовування відразу після народження і до 4 місяців, щоб ви почали успішно годувати грудьми вашого малюка.

1. Смоктання дає приплив. Чим більше дитина смокче, тим більше молока у вас буде у майбутньому

Смоктання призводить до припливу молока. Потрібно принаймні кілька хвилин смоктання, щоб викликати цей приплив. Спочатку може бути дуже важко довго тримати дитину біля грудей, щоб дочекатися цього припливу. Але це лише перший час.

Інший спосіб, який іноді призводить до припливу – це чути, як дитина плаче. Плач – це сигнал вашому тілу, що дитина голодна.

Молоко виробляється та накопичується у грудях. Коли дитина починає смоктати, молоко виділяється дуже швидко. Це молоко не густе, схоже на воду необхідно дитині для вгамування спраги. Через кілька хвилин потік молока уповільнюється у міру того, як молоко переходить у кисломолочний стан. Це молоко – повноцінне дитяче харчування, досить жирне. Тому важливо, щоб дитина не вимикалася протягом усього часу, а отримувала як перше молоко, так і друге.

Кількість виробленого молока в більшості випадків є досить простою системою. Чим більше дитина смокче (навіть якщо молоко не виходить), тим більше організм матері виробляє молока. Більше смоктальних сигналів тілу мами – вироблятиметься більше молока. Отже, немає абсолютно ніякої шкоди в тому, щоб дозволити дитині продовжувати смоктати груди після того, як ви думаєте, що вона закінчила, і немає нічого поганого в тому, щоб годувати її «занадто часто». Додаткове смоктання означатиме, що ваше тіло буде виробляти більше молока для дитини.

Насправді ви не можете перегодовувати дитину грудним молоком, а ось дитячою сумішшю перегодувати можна. Це ще один чудовий привід годувати дитину грудьми.

Термін «годувати на вимогу» використовується досить часто. Це означає, що ви дозволяєте дитині їсти грудне молоко будь-коли.

Це дуже важливо, особливо у перші дні або навіть тижні після народження. Оскільки грудного молока може бути ще мало для повноцінного годування.

2. Які сигнали голоду у немовля?

Єдина людина, яка може сказати вам, що ваша дитина голодна, – це ваша дитина. Але немовля не може сказати «я голодний». То як же його годувати на вимогу (коли він голодний)?

Один із способів – розпізнати перші сигнали голоду. До них відносяться: поворот голови з боку на бік, смоктання рук. Плач – пізніший сигнал. Це означає, що ви пропустили ранній сигнал. Для новонароджених час між ранніми та пізніми сигналами становить від 5 до 15 хвилин, тому що їхні животики маленькі та швидко спорожняються.

Примітка про поїдання рук:
Примітка про поїдання рук: кожен скаже вам, що саме так досліджують немовлята або у них прорізуються зуби. Обидва твердження вірні, і це чудовий приклад того, чому поради завжди мають відповідати віку. Тому що дослідження починається не раніше ніж через 3-4 місяці після народження, а прорізування зубів починається з 4-5 місяців.

До цього віку посмоктування рук – це рання ознака голоду. Але, будучи молодою мамою, це можна не помітити. Ви з малюком знайомитеся один з одним і вже за кілька тижнів зможете добре вловлювати сигнали голоду.

Засипання новонародженого під час годування – нормальне явище, оскільки у вашому молоці містяться гормони, які сприяють сну. Постарайтеся годувати грудьми якнайдовше, щоб отримати і перше і друге молоко. Але не турбуйтеся, якщо малюк засне під час годування. У цьому віці ви не створите жодних шкідливих звичок.

Дбатимите про сон трохи пізніше. Усі згодні з тим, що тренування сну потрібно проводити щонайменше через 4 місяці після народження. Фактично, мозок дитини починає виробляти власний мелатонін приблизно з 4 місяця.

Незалежно від того, що ви думаєте про методи тренування сну, ГВ новонародженого до 4 місяців має найбільший пріоритет. Годуйте дитину якнайчастіше, щоб збільшити обсяг молока. Ваш запас молока збільшується та повністю встановлюється до 3 місяців, тому дуже важливо наростити запаси на ранній стадії. І після трьох місяців його можна трохи змінити, але зробити це дуже складно.

Дивіться також:

3. Час між годуваннями протягом першого тижня має бути не більше 2 годин вдень та 4 годин вночі

Завжди годуйте грудьми (або пропонуйте груди) хоча б кожні дві години, навіть якщо вам здається, що ви щойно годували дитину. Двогодинне вікно маленьке, і вам здасться, що ви нічого не робите, окрім як годуєте грудьми.

Дві години між годуваннями – це період від початку годування до початку іншого. Фактично, закінчивши годувати, ви розумієте, що вже скоро знову треба годувати. Тому коли ви почнете годувати грудьми, встановіть на телефоні двогодинний таймер.

Якщо дитина показує ознаки голоду раніше, погодуйте його та перезапустіть таймер. Це стане вам у нагоді напочатку, поки періоди між годуваннями дуже маленькі.

Якщо ви більше любите ручку та папір, наявність наочної таблиці для відстеження годування дитини може бути корисним доповненням до двогодинного таймера. Багато молодих мам знаходять це корисним. Відстеження годівлі може бути орієнтиром, щоб показати педіатру або консультанту з ГВ, якщо у вашої дитини проблеми зі збільшенням ваги. Також буде корисно для виявлення закономірностей, вивчення початкових проявів нічних навичок та для формування «розпорядку», коли вашій дитині буде 12-16 тижнів.

Ви можете проігнорувати цю пораду і просто почекати, поки дитина плачем просигналізує про те, що вона голодна. Але в цей момент її набагато складніше змусити смоктати – терпіння такого немовля на низькому рівні, тому що він дуже голодний. Як тільки ви, нарешті, заспокоїте дитину, вона енергійно смоктатиме. А потім закричить, намагаючись сказати вам, що молока вже нема. Все тому, що він не зупинився, щоб спричинити приплив молока. Потім батьки намагаються використати пустушку, щоб заспокоїти дитину, що заспокоїть дитину, але згодом ще більше посилить її голод. Якщо ви потрапили до цієї ситуації, див. пункт 19.

Вночі протягом першого тижня дайте дитині поспати лише чотири години, а потім годуйте грудьми. Після першого тижня не будіть дитину для годування, але завжди годуйте дитину грудьми, якщо вона прокидається вночі.

Якщо ви добре спите, і дитина спить ночами багато годин, у вас можуть виникнути проблеми з лактацією. Щоб зрозуміти, чому нічне годування таке важливе, див. пункт 12.

4. Навчання вашого чоловіка (партнера) грудному вигодовуванню може стати вирішальним фактором між успіхом і невдачею

Спочатку годувати грудьми складно, і ви можете заздрити своїм друзям, які годують сумішшю, тому що зараз їхнє життя простіше. Однак, все зміниться після того, як ви пройдете цей шлях навчання.

Для цього вам необхідно мати знання про ГВ, детально розписані в цій статті. Але ваш чоловік також має багато чого знати про ГВ, щоб максимально допомагати вам. Надзвичайно важливо пояснити чоловікові, наскільки грудне вигодовування принесе користь дитині. Просто прочитайте цю статтю разом із чоловіком.

5. Практичне правило – годувати однією груддю не менше 15 хвилин. Тільки потім переходити до іншої (якщо потрібно)

Це правило гарантує, що дитина отримає як перше, так і друге молоко. Занадто швидке перемикання з однієї на іншу дасть дитині багато нежирного молока. Щоб зрозуміти, яке саме молоко дитина зараз отримує, див. пункт 21.

Якщо після закінчення 15 хвилин дитина все ще голодна, прикладіть